Tirsdagsklubben.
05-09. (1-3) Kvalifikation,- G-G turnering 24 par 3-delt.
12-09 (2-3) Herefter opdeling i 2 rækker — med 12 par i A-rækken 12 par i B-rækken.
19-09. (3-3) Præmier til følgende placeringer : 1-2-5-9-13-17-19-22.
Op og nedrykning af 2 par. (1. sektion til klubmesterskab) —————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-
26-09 (1-3) G-G Turnering 12 par 3-delt.— i 2 rækker
03-10 (2-3) Op og nedrykning af 2 par.
10-10 (3-3) Præmier til følgende placeringer: 1-2-5-8 i hver række. (2.sektion til klubmesterskab) ————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-
17-10 (1-3) G-G Turnering 12 par 3-delt. — i 2 rækker
24-10 (2-3) Op og ned rykning af 2 par.
31-10 (3-3) Præmier til følgende placeringer : 1-2-5-8 i hver række. ( 3. Sektion til klubmesterskab) ——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-
07-11 (1-3) G-G Turnering 12 par 3-delt. — i 2 rækker
14-11 (2-3) Herefter opdeling i 3 rækker med 8 par i hver rækker.
21-11 (3-3) Præmier til følgende placeringer: 1-2-5-8 i hver række. (4. Sektion til klubmesterskab) —————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–
28-11 (1-3) Howell 4 borde i 3 rækker.
5-11 (2-3) Op og nedrykning af 2 par i hver række.
12-12 Juleafslutning. (husk at invitere dine afløser med, de spiser gratis)
02-01 (3-3) Præmier til følgende placeringer: 1-3-6 i hver række. (5. sektion til klubmesterskab) ———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————
09-01 (1-3) Holdturnering af 4 hold i hver række.
16-01 (2-3)
23-01 (3-3) Præmier til nr. 1 i hver række. —————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————
30-01 (1-3) Howell 4 borde i 3 rækker.
06-02 (2-3) Op og nedrykning A. rækken nr.8 ned i B — B. rækken nr. 1-2-3 op i A. og nr. 8 ned i C. rækken. C. rækken 1-2-3 op i B. rækken, og 2 nye par i C. rækken
13-02 (3-3) Præmier til følgende placeringer. 1-3-6 i hver række. (6. Sektion til klubmesterskab) ————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-
20-02 (1-1) Vinterferie—- Intern Sølvturnering (fri tilmelding)
——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————
27-02 (1-3) Howell 5 bords i A.— Howell 4 bords i B.- C. Rækken.
05-03 (2-3) Op og nedrykning af 2par i hver række.
10-03 Dameparturnering.
12-03. (3-3) Præmier til følgende placeringer. 1-3-6 i hver række. (7.sektion til klubmesterskabet.) ———————————————————————————————————————————————–
19-03. (1-5) A. 5 – bords uendelig Howell – 2 gange 15 spil pr. aften.
26-03 (2-5) B og C 4 – bords uendelig howell 2 gange 14 spil pr. aften.
02 -04 (3-5) Præmier til følgende placeringer nr. 1-2-3 og 6.
09-04 (4-5) 8. sektion til klubmesterskabet.
16-04 (5-5) Generalforsamling 18:30, derefter 15 -14 spil. Afslutning og præmier overrækkelse. ————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–
23-04. ( 1-1) Enkeltmands turnering over en aften (Top-16)
———————————————————————————————————————————————————————————
Ret til ændringer forbeholdes.