05-09.    (1-4)  Kvallifikation GG turnering 32 par, 4-delt. (1.sektion af klubmesterskab.)

12-09.     (2-4)  do.

19-09.    (3-4)  do.

26-09.    (4-4)  do. Præmier til følgende placeringer.: 1-2-5-9-12-15-17-21-23-25-29-31.

Herefter opdeling i 3 rækker med 12-10-10-par i hver.

—————————————————————————————————————————————–

03-10.   (1-3)  Howell turnering i 3-rækker à 12-10-10 par. (2.sektion af klubmesterskab.)

10-10.    (2-3)  do.

17-10.    (3-3)  do. Præmier til følgende placeringer i hver række.: Nr. 1 & 6 og det par

                          med bedste handicapforbedring.

(2 par ned fra A – B rækkerne  og  2 par op fra B – C rækkerne.)

—————————————————————————————————————————————–

24-10.   (1-3)  Holdturnering i fire rækker à 4 hold. (fri holddannelse.)

31-10.    (2-3)  do.

07-11.    (3-3)  do. Præmie til 1. pladsen i hver række.

(Et hold rykker ned fra A-B-C rækkerne, og et hold op fra B-C-D-rækkerne.)

—————————————————————————————————————————————–

14-11.   (1-3)  Howell turnering i 3-rækker à 12-10-10 par.

(3. sektion af klubmesterskab.)

21-11.  VALGAFTEN (ingen ordinær Bridge) men Aabent-hus, med tilmelding.

28-11.  (2-3)  Turnering fortsat fra 14-11.

05-12. (3-3)  do.  Præmier til følgende placeringer i :

A-rækken til nr. 1,2,5 & 9 og i B-C-rækkerne til nr. 1.2 og7.

(2 par ned fra A & B rækkerne  og  2 par op fra B & C rækkerne.)

—————————————————————————————————————————————–

12-12.  Juleafslutning. kl. 17.30 – pris kr. 50,- (Husk at invitere dine afløsere,                                                                 de spiser gratis)

—————————————————————————————————————————————–

02-01.   (1-3)  Howel turnering i 3-rækker.  (4. sektion af klubmesterskab.)

09-01.   (2-3)  do.

16-01.   (3-3)  do.  Præmier til følgende placeringer :

i A-rækken nr. 1,2,5 & 9. og i B & C-rækken til nr. 1,2 og 7.

(2 par ned fra A & B rækkerne  og  2 par op fra B & C rækkerne.)

——————————————————————————————————————————————

23-01.   (1-3)  Holdturnering i fire rækker à 4 hold.

30-01.   (2-3)  do.

06-02.   (3-3)  do. Kåring af Klubmestrene i HOLD.

Præmier til : 1. pladsen i alle rækker.

—————————————————————————————————————————————–

13-02.   (1-3)  Howel turnering i 3-rækker. (5. sektion af klubmesterskab.)

——————————————————————————————————————————————

20-02.   Klubsølv. (det er frivilligt at deltage !)

——————————————————————————————————————————————

27-02.   (2-3)  do. (fortsat fra 13-2)

06-03.   (3-3)  Afslutning af turnering. Præmier til følgende placeringer :

i A-rækken.: nr. 1,2,5 & 9.  og i B & C-rækken : nr. 1,2 og 7.

(2 par ned fra A & B rækkerne  og  2 par op fra B & C rækkerne.)

—————————————————————————————————————————————–

11-03.                                       Dameturnering 2018.

——————————————————————————————————————————————

13-03.   (1-6)  Afsluttende par turnering i 3-rækker.

(6. sektion af klubmesterskab, der uddeles dobbelte placeringspoint)

20-03.   (2-6)   do.

27-03.   (3-6)   do.

03-04.   (4-6)   do.

10-04.   (5-6)   do.

17-04.   (6-6)   do.   ½ runde (15 spil) Afslutning incl. generalforsamling og  kåring af

Klubmestrene.

Præmier i A-rækken til plads nr. 1-2-5 og 9  og i B & C rækkerne til plads nr. 1-2-7.


 

24-04.   (1-2)  Enkeltmandsturnering over to aftener (Top-16)

01-05.  (2-2)  do.

Ret til ændringer forbeholdes.